„Space as a tool” w Sosnowieckim Centrum Sztuki

Każdy wystawiający artysta – prowadzący pracownię, absolwent lub student katowickiej ASP – zawarł w swojej pracy prowokujący wątek. Sfilmowanie naturystów w maskach skłania do kontemplacji nad naturą człowieka i jego ciałem. Przetworzenie starej ślubnej fotografii oddaje bogactwo emocji młodego twórcy, wywołując mnogość skojarzeń. Obrazy – plamy o szlachetnej barwie, uzyskane za  pomocą farmaceutyków, przypominają testy psychologiczne i kojarzą się z pierwszymi śladami twórczej działalności człowieka. Jeszcze inny artysta prezentuje filmowy dokument, który wrażliwemu odbiorcy nie pozwala pozostać obojętnym. W całości ekspozycji zauważalny jest element czasu. Czasu, który wpisał się w „Space as a tool”, a  także otworzył obszar jej interpretacji.
Na spotkaniach Grupy Relacje nie tylko pracuje się nad rysunkiem i obrazem, ale i rozmawia o sztuce. Może „Space as a tool” stanie się przyczynkiem do kolejnej takiej rozmowy?
Więc o ekspozycji na stronie http://www.asp.katowice.pl/news/post/1368/space-as-a-tool-wystawa-pracowni-dzialan-interdyscyplinarnych-asp-w-katowicach

/tekst i zdjęcia: Zbigniew Zdzienicki/