Podsumowanie projektu SŁOWO I OBRAZ

W dniu 2 grudnia 2013 w auli Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu podsumowano projekt SŁOWO I OBRAZ. Projekt, finansowany przez Urząd Miejski w Sosnowcu, był owocem współpracy Grupy Relacje z działającą w naszym mieście Fundacją im. Jana Kiepury i obejmował:
– prezentację prac Grupy Relacje na wspólnej wystawie z grupami Atelierstrasse i Obere-Nahe w Idar-Oberstein, partnerskim mieście Sosnowca,
– popularyzowanie w tym mieście malarstwa znanego sosnowieckiego artysty Czesława Gałużnego – opiekuna Grupy Relacje,
– poszukiwanie plastycznego, indywidualnego zapisu litery jako składnika słowa,
– twórczość plastyczną uczestników projektu inspirowaną poezją Juliana Tuwima oraz pejzażem Lanckorony, gdzie Grupa Relacje przebywała na tygodniowym plenerze.
W auli Klubu zaaranżowano jednodniową ekspozycję prac powstałych w trakcie realizacji projektu oraz wyświetlono fotografie dokumentujące pobyt w Idar-Oberstein i Lanckoronie. W holu Klubu zainstalowano ekspozycję obrazów związanych z projektem oraz innych prac powstałych w roku 2013.
Rok 2013, to trzydziesty rok istnienia Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Podsumowanie projektu stało się sposobnością do podziękowania Klubowi za kilkunastoletnią opiekę nad Grupą oraz złożenia życzeń dalszych sukcesów w upowszechnianiu kultury. Słowa podziękowań, a także pamiątkowy obraz autorstwa Jurka Liska wręczono Dyrektorowi Klubu – Panu Michałowi Góralowi. /tekst: Zbigniew Zdzienicki, zdjęcia: Leszek Wolski/